Pannonica, Farklı Müzik Programıyla Bodrum’da Hayata Renk Katıyor

Pannonica, Ağustos ayında farklı çalışmalarıyla bilinen sanatçılardan oluşan müzik programı ile Bodrum’un alternatif performans alanı olmaya devam ediyor.

Bodrum’un yıl boyunca açık canlı konser ve performans kulübü Pannonica, düzenlediği konserler ile müziğin farklı türlerini sahnesinde müzikseverler ile buluşturuyor.

Adını, ünlü ‘Caz Barones’i, Rothschild Ailesi’nin kızı, Kathleen Annie Pannonica de Koenigswarter’dan alan ve Ağustos ayında Salı ile Pazar günleri arasında 19.00’dan 02.00’a kadar açık olan Pannonica’da konserler saat 22.00’da başlıyor.

Balkanlar’dan Anadolu’ya; İmran Salkan

Makedonya’ dan Türkiye ye göç etmiş bir ailenin kızı olan İmran Salkan, kökenlerinin hüzünlü, coşkulu, renkli şarkılarını içeren Balkanlara ait zengin bir repertuar ile 5 ve 6 Ağustos’ta Pannonica’da. Değerli müzisyenlerle birlikte yurt içinde ve yurt dışında çeşitli uluslararası kültür ve müzik festivallerinde yer alan sanatçı Balkanların her köşesinden ve farklı bir zenginliğe sahip toprakların şarkılarını orijinal dillerinde, geleneğine bağlı bir anlayışla seslendiriyor. Pannonica konserinde akerdeonda Aydın Çıracıoğlu, gitarda İonnis Pourmaras, kontrbasta Apostolos Sideris yer alıyor.

Dilek Sert Erdoğan Band Ağustos Ayında Pannonica’da

Son yılların en güçlü kadın vokallerinden biri olarak nitelendirilen Dilek Sert Erdoğan, giatrda Bora Çeliker ve trompette Şenova Ülker ile Pannonica’da.
‘Moments’ adlı albümü büyük başarı elde eden ve müzik eleştirmenlerinin ‘siyahi ses’ olarak tanımladığı Dilek Sert Erdoğan’ın albümü aynı zamanda Türkiye’de yayınlanmış ilk özgün ‘soul’ albümü olma özelliğini taşıyor. Albümden parçaların yanısıra sevilen caz, soul ve R&B parçalarını yorumlanacağı program, Pannonica’da
Ağustos ayının en yoğun ilgi görecek konserleri arasında yer alıyor.

Sanat Deliorman ve Caz Biraderleri 14 Ağustos’ta Pannonica’da

Sanat Deliorman ve Caz Biraderleri, Pannonica’da 14 Ağustos 2016 Pazar gecesi Bodrum’lu cazseverlerle buluşuyor. Grup vokalde Sanat Deliorman, piyanoda Kaan Bıyıkoğlu ve kontrbasta Apostolos Sideris’ten oluşuyor.

Caz söylemeye çevirmenlik okuduğu Boğaziçi Üniversitesi’nin a cappella caz korosunda başlayan Sanat Deliorman caz vokal yarışmalarında dereceler toplamış, İKSV Caz Festivali’ne genç yetenek olarak davet edilmiş, özellikle güçlü sesi ve duygulu yorumuyla akıllarda kalan Deliorman, müzik dostlarından oluşan “Caz Biraderleri” ekibinde yer alan ve adını caz sahnelerinin aranan piyanistleri arasına yazdıran Kaan Bıyıkoğlu ve dünyaca ünlü müzisyenler ile aynı sahneyi paylaşan, Berklee College of Music mezunu Yunan’lı kontrbasçı Apostolos Sideris ilebirbirinden keyifli konserler gerçekleştiriyor.

Can Türkkan Band 21 Ağustos’ta Pannonica’da

Pannonica konserinde caz standartları, funk, soul ve R&B klasiklerine yer verecek olan CanTürkkan, bu gecede  kendi aranjmanları ve bestelerinden oluşan repertuarıyla 21 Ağustos’ta müzikseverlerle biraraya geliyor. Grup, vokal ve keytarda Can Türkkan, piyanoda Doruk Çebi, basta Osman Yaldız ve davulda Soykan Akkaya’dan oluşuyor.

23 Ağustos’ta Efsane Ekip Sarp Maden, Engin Recepoğulları, Volkan Öktem ve Alper Yılmaz Pannonica’da

Farklı çalış tarzı ve alternatif projeleriyle tanınan Sarp Maden, sololarıyla dinleyicileri büyüleyen Engin Recepoğulları, davul üstadı Volkan Öktem ve sağlam alt yapısı ve kuvvetli çalışıyla bilinen bas gitarda Alper Yılmaz 23 Ağustos’ta Pannonica konserlerinde dinleyicilerle buluşuyor.

Zeynep Casalini&Sarp Maden Band 24 ve 31 Ağustos’ta Pannonica’da

Müzikal çizgisinden ve kalitesinden ödün vermeden çalışmalarına devam eden Zeynep Casalini, gitarın usta ismi kendine çalış stiliyle ve farklı yorumuyla bilinen Sarp Maden ile Ağustos ayında Pannonica sahnesinde,24 ve 31 Ağustos’ta Bodrum ile buluşuyor.

Şirin Soysal&Bora Çeliker ve Gecenin Sürprizi Vedat Özdemiroğlu 27-28 Ağustos’ta Pannonica’da

Şirin Soysal ve Bora Çeliker, 2013 yılında başlattıkları gitar ve vokal duo projeleri ile caz standartlarından, blues’a, R&B’den rock’a kendi yorumlarıyla geniş bir yelpazede, Bodrum ile Pannonica sahnesinde buluşuyor.

Şirin Soysal’ın dramatik sahne performansıyla, genç neslin en beğenilen müzisyenleri arasında yer alan Bora Çeliker ile gerçekleştireceği iki gece sürecek konser serisi Ağustos ayında Pannonica’da en heyecanlı beklenen konserler arasında yerini alıyor.

Birçok kitaba ve senoryoya imza atan, mizah dergilerinden yakından tanıdığımız ve keskin gözlemleriyle dolu farklı stand-up gösterileri ile sahnelere renk katan Vedat Özdemiroğlu, Gecenin Sürprizi olarak Şirin Soysal&Bora Çeliker ile 27 ve 28 Ağustos’ta Pannonica’da.

Pannonica Ağustos Programı

Pannonica’nın Ağustos ayı programında 2 Ağustos’ta gitarda Sarp Maden, saksofonda Engin Recepoğulları, bas gitarda Orhan Deniz, davulda Cengiz Baysal, 3 ve 4 Ağustos’ta gitarda Sarp Maden, saksofonda Engin Recepoğulları, bas gitarda Çağlayan Yıldız, davulda Cengiz Baysal, 5 ve 6 Ağustos’ta “Balkanlar’dan Anadolu’ya” repertuarıyla vokalde İmran Salkan, akerdeonda Aydın Çıracıoğlu, gitarda İonnis Pourmaras, kontrbasta Apostolos Sideris, 7 Ağustos’ta gitarda Neşet Ruacan ve trompetde Şenova Ülker yer alıyor.

Pannonica Ağustos ayının ikinci haftasına 9 Ağustos’ta vokalde Şenay Lambaoğlu, piyanoda Emin Fındıkoğlu ve trompette Şenova Ülker ile başlıyor. 10, 11, 12 ve 13 Ağustos’ta Dilek Sert Erdoğan Band ile vokalde Dilek Sert Erdoğan, gitarda Bora Çeliker ve trompette Şenova Ülker, 14 Ağustos’ta Sanat Deliorman ve Caz Biraderleri ile vokalde Sanat Deliorman, piyanoda Kaan Bıyıkoğlu, kontrbasta Apostolos Sideris yer alıyor.

Pannonica Ağustos programında 16 Ağustos’ta gitarda Sarp Maden, saksofonda Engin Recepoğulları, 17, 18, 19 ve 20 Ağustos’ta Dilek Sert Erdoğan Band ile vokalde Dilek Sert Erdoğan, gitarda Bora Çeliker ve trompette Şenova Ülker, 21 Ağustos’ta Can Türkkan Band ile vokalde ve keytarda Can Türkkan, piyanoda Doruk Çebi, basta Osman Yaldız ve davulda Soykan Akkaya yer alıyor.

Ağustos ayının son haftasında ise 23 Ağustos’ta gitarda Sarp Maden, saksofonda Engin Recepoğulları, gitarda, Alper Yılmaz ve davulda Volkan Öktem, 24 Ağustos’ta Zeynep Casalini&Sarp Maden Band, 25 ve 26 Ağustos’ta Powerdrunk ile vokal ve gitarda Suat Vergili, vokal ve basta Ralph Battle, davul ve perküsyonda Murat Han Turgut, 27 ve 28 Ağustos’ta vokalde Şirin Soysal, gitarda Bora Çeliker ile gecenin sürprizi Vedat Özdemiroğlu, 30 Ağustos’ta gitarda Önder Focan ve trompette Şenova Ülker Pannonica’nın Ağustos programında yer alıyor.

Ağustos’un son günü 31 Ağustos’ta Zeynep Casalini&Sarp Maden Band Pannonica’da.

Pannonica Programlarını Takip Etmek İçin

Pannonica programı hakkında detaylı bilgi almak için müzikseverler pannonica.net adresinden aylık programa ulaşılabilir. Ek olarak facebook ve twitter sayfası PannonicaJazz adresinden Pannonica programları, performansların videoları ve görsellerine erişilebiliyor, gerçekleşen performansların canlı kayıtları da soundcloud sitesinden PannonicaJazz sayfasından dinlenebiliyor.

Loading...