Festivalin yaratıcılarından kapanış konseri

Bu yıl Denizbank ana sponsorluğunda gerçekleştirilen 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, festivalin yaratıcıları, Gülsin Onay ve Eren Levendoğlu’nun 10 Ağustos Çarşamba akşamı Koyunbaba Antik Taş Ocağında verecekleri piyano konseriyle son bulacak.

Bosch ana sponsorluğunda tarihi taş ocağında gerçekleştirilen Taşta Klasik konserlerinin son konukları, festivalin fikir annesi ve sanat yönetmeni Piyanist Eren Levendoğlu ve 13 yıl önce birlikte yola çıktıkları, festivalin sanat danışmanı, devlet sanatçımız, Piyanist Gülsin Onay, iki piyano için uyarlanmış eserlerden seçtikleri bir repertuarla, muhteşem bir finale imza atacalar.

Türkiye’nin gurur kaynağı piyanistlerimiz, Gülsin Onay ve Eren Levendoğlu, festivalin kapanış konserinde ilk olarak W.A. Mozart’ın “İki Piano için Re Major Sonat, K.448” adlı eserini seslendirecekler. Bu eser, I. Allegro con spirito, 2. Andante ve 3. Allegro molto başlıklarından oluşuyor. 25 asırlık tarihi taş ocağındaki konser, bu eserin ardından Dmitri Shostakovich’ten seslendirilecek “İki Piano için Konçertino, op. 94” adlı yapıtla devam edecek. Aradan sonra tekrar sahnede yerini alacak olan ikili, bu defa Schubert’ten bir eser seslendirecek. “Fa Minor Fantazi D940” başlıklı bu eserden sonra festivalin yaratıcıları Onay – Levendoğlu ikilisi geceyi ve festivali, Lutoslawski Paganini Varyasyonları ile sonlandıracak.

Gümüşlük Festival Akademisi de final yapacak
13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde Gülsin Onay ve Eren Levendoğlu’nun verecekleri konser, her ne kadar kapanış seremonisine de sahne olacak olsa dahi aslında festivalin son konseri olmayacak. Bir sonraki gün, 11 Ağustos Perşembe günü, Gümüşlük Festival Akademisi Flüt Masterclass öğrencileri, festivalin Gümüşlük sahilinde yer alan “Toprak Ev”de 2016’nın son konserini gerçekleştirecek. Flüt ustalık sınıfına eğitmen olarak katılan Bülent Evcil ve Yossi Arnheim’dan dersler alan farklı yaşlardan, farklı okul ve eğitim seviyelerinden 18 genç flüt öğrencisinin verecekleri konserde J.S. Bach, R. Schumann, G.F. Telemann ve G. Faure gibi bestecilerin eselerine yer verilecek. GFA masterclass öğrencilerine piyanoyla ABD’li piyanist Phillip Moll eşlik edecek.

Festivalin sponsorları;
13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivaline ana sponsor olarak destek veren Denizbank’ın yanı sıra Bridgestone, Kumda Gitar konserlerinin; Bosch ise Taşta Klasik konserlerinin ana sponsorluğunu üstleniyor. Norveç Büyükelçiliği etkinlik sponsoru olarak festivale destek veriyor. T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve BODTO, festivalin kurumsal sponsorları arasında yer alırken; THY, festivalin resmi ulaşım sponsorluğunu; Roots of Highlife ve Cactus Hotels ise konaklama sponsorluğunu; Piernet sosyal medya sponsorluğunu üstleniyor. Ayrıca Uludağ İçecek, Türkmen Çiçekçilik, Sibel Senna Landscape Design, Music Norway, Mas Matbaa, Mimoza, Limon Gümüşlük, Umurbey Wineyards, Permisan Perde, Julius Meinl Coffee ve Çıngıloğlu festivalin servis sponsorları arasında yer alıyor.

Loading...