Ayşe Işık, “Ayaklarımla Tutundum Hayata” adlı kitabı için imza günü düzenledi.

“Ayaklarımla Tutundum Hayata”

Turgutreis D-Marin Yacht Kulüp’te düzenlenen etkinlikte,  32 yaşındaki Ayşe Işık, 33. sergisinin açılışını yapmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. 

Resim sanatının yanı sıra ebru ve şiir ile de ilgilendiğini belirten Ayşe Işık, kendisini şu sözlerle ifade etti:

“Duygularımı hep sayfalara yazmak ya da resme dökmek istiyorum. Ben yaşayamadığım hayatın resmini çiziyorum.” dedi.

Çocukken geçirdiği kaza sonucunda iki kolunu kaybeden, ayaklarıyla yaptığı resimlerle onlarca sergiye imza atan ressam Ayşe Işık, Bodrum ilçesinde, “Ayaklarımla Tutundum Hayata” adlı kitabı için imza günü düzenledi.

Çocukken geçirdiği kaza sonucunda iki kolunu kaybeden, ayaklarıyla yaptığı resimlerle onlarca sergiye imza atan ressam Ayşe Işık, D Marin Turgutreis Yacht Club’da “Ayaklarımla Tutundum Hayata” adlı kitabı için imza günü düzenledi.

Kollarını 5 yaşında geçirdiği kaza sonucu kaybettiğini belirten Işık, “Bu benim ilk kitabım. İki yıldır kitabımla ilgili etkinlikler yapıyorum. Kitabımda hayatımı anlattım. Kimseye muhtaç olmamak için ayak parmaklarımı kullanmayı öğrendim. Her işimi kendim yapıyorum. Resim dışında da ihtiyaçlarımı yapıyorum. O yüzden rahatım.” dedi.

İnsanların yorulduğunu düşündüğünü anlatan Işık, “Aslında hiç yorulmuyorum. Boş zamanlarımda resim yapıyorum. Bugüne kadar yüzlerce resim yaptım. Boş kaldığım zaman resim yapıyor, ikinci kitabıma hazırlanıyorum. Çok etkilendiğim manzaraları mutlaka evde yapıyorum.” diye konuştu.

Ayşe Işık, daha sonra “Ayaklarımla Tutundum Hayata” adlı kitabını ayağıyla imzalayarak, okuyucularına sundu.

Bir hafta açık kalacak sergiye, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Loading...