Bodrum Muğla Haberleri

BALENİN YILDIZLARINI SAHNEYE İNİYOR

Yüksel Ünver

0 279

BALENİN YILDIZLARINI SAHNEYE İNİYOR

T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera Ve Balesi Genel Müdürlüğü 16.Uluslararası Bodrum Bale Festivali  Viyana Devlet Opera ve Balesi Birliği “Balenin En iyileri” İle Sahnede.

08 Ağustos 2018, Çarşamba akşamı “VİYANA BALE YILDIZLARI AKŞAMI” ile festival devam ediyor.  Viyana Devlet Opera Balesi Birliği  “BALENİN EN İYİLERİ” ile klasik balenin en güzel örneklerinden derlenen bir performans sahneleyecekler. Bir çok klasik bale eserlerinin yaratıcısı ünlü koreograf Marius Petipa’nın adımlarını sahneye koyan koregraf Mihail Sosnovschi imzası taşıyan performans baleseverlere beyaz balenin büyülü kapılarını açacak.

Topluluk; Pyotr Ilyich Tchaikovsky’nin “Kuğu Gölü Balesi”, Cesare Pugni’nin “Venedik Karnavalı”, Boris Asafiev’in Paris Ateşi, Adolf Adam Giselle, Camille Saint Saens’in Kuğunun Ölümü, Carl Orff’un Carmina Burano, Johann Strauss’un “Güzel Mavi Tuna” gibi eserlerinden örnekler sunacak.

ATV ve Sabah Ana Medya Sponsorluğu’nda ve her yıl olduğu gibi bu yıl da Bodrum Belediyesi’nin değerli katkılarıyla Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından on altı yıldır düzenlenen ve tatil kültürüne bambaşka bir boyut getiren “Uluslararası Bodrum Bale Festivali”,  1 – 15 Ağustos 2018 tarihleri arasında Bodrum Antik Tiyatrosu’nun tarihi atmosferinde izleyicileri bekliyor.

Yorumlar
Loading...