Bodrum Haber
iRFAN K.T

MELİH CEVDET ANDAY EDEBİYAT ÖDÜLÜ KAZANANI BELLİ OLDU.

Yüksel Ünver

0 211

Milas Belediyesi tarafından 1-2 Eylül tarihleri arasında Ören mahallesinde  bu yıl 13.’sü düzenlenecek olan Melih Cevdet Anday anma günlerinin bu yıl iki eser ödüle layık görüldü.

Her yıl çeşitli dallara düzenlenen Melih Cevdet Anday edebiyat ödülü bu sene şiir dalında verildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden katılan toplam 14 yazar arasında  jüri tarafından yapılan değerlendirmede Mehmet Mümtaz Tuczu’nun “Keşifbaz” ve Hüseyin Peker’in “Toz Bile Değilken” adlı eserleri bu yılki ödülü paylaştılar. Bu yıl ayrıca  İbrahim Egin’in “Aşkın Bana İhtiyacı Var” adlı eserine de Jüri Özel Emek Ödülüne layık görüldü.

Yarışmacılar tarafından gönderilen eserleri incelemek üzere bir araya gelen   Ataol BEHRAMOĞLU,Eray CANBERK,Arife KALENDER, Erdal ALOVA ve Turgay FİŞEKÇİ  isimlerinden oluştuğu jüri üyeleri 14 yazar arasında değerlendirmede bulundu. Mehmet Mümtaz Tuczu’nun “Keşifbaz” ve Hüseyin Peker’in “Toz Bile Değilken” adlı  eserleri arasında bir seçim yapmakta zorlanan jüri üyeleri her iki yarışmacının eserlerinin bu yıl ki ödülü paylaşması adına karar verdi. Yarışmada dereceye giren eser sabine ödülü 2 Eylül tarihinde Ören’de düzenlenecek ödül töreninde  verilecek.Kazanan eser sahipleri 3.000,00-TL para ödülünü paylaşacak.

Bu yıl 13.’sü Ören mahallesinde düzenlenecek Melih Cevdet Anday Anma günleri kapsamında 1 Eylül Cumartesi günü Tolga Çandar sahne alacak. Etkinliğin ikinci günü olan 2 Eylül Pazar akşamında saat 20:30’da başlayacak ödül töreni sonrası usta şair Ataol Behramoğlu ve Haluk Çetin izleyenlere şiir ve gitar dinletisi sunacak.

iRFAN K.T
Yorumlar
Loading...