Bodrum Haber
Yerel 2

“Özgün Baskının Öyküsünden İpek Baskı Uygulamasına” MAS Akademi Bodrum’da…

Yüksel Ünver

0 52

İstanbul Modern Sanat Müzesi Sanatçılarından Ardan Özmenoğlu “Özgün Baskının Öyküsünden İpek Baskı Uygulamasına” atölyesi ile MAS Akademi Bodrum’da…

İstanbul Modern Sanat Müzesi tarafından gerçekleştirilen sanatçılarından Ardan Özmenoğlu, Özgün Baskının Öyküsünden İpek Baskı Uygulaması atölyesi ile ile 15 Kasım Perşembe günü 17:30’da MAS Akademi sizlerle buluşuyor.

Özgün Baskının Öyküsünden İpek Baskı Uygulamasına

Tarih öncesi dönemlere uzanan baskı tekniklerinden çağdaş sanattaki örneklere, Türkiye’de bu tekniklerin gelişmesine katkıda bulunmuş bazı sanatçılara ve çalışmalarına değinen atölyede sanatçının yönetiminde ipek baskı uygulaması gerçekleştiriyor. Katılımcılar, tekstil sanayii, grafik sanatlar ve baskı resim çalışmaları başta olmak üzere sayısız kullanım alanı olan, serigrafi olarak da bilinen “ipek baskı” tekniğini deneyimleme olanağı yakalıyorlar. Aynı zamanda katılımcılar, sanatçı ile birlikte bir konu çerçevesindeki tasarımlarını ince bir ipek boyunca uyguluyor; boya veya mürekkep ile kumaş, kağıt, karton gibi yüzeylere aktararak kompozisyonlarını tamamlıyorlar.

Ardan Özmenoğlu Kimdir?

1979 yılında Ankara’da doğdu. Lisans(BA) ve lisansüstü eğitimini(MFA) Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. Berkeley’deki Kala Art Enstitüsü’nde, Berlin; Ateliergemeinschaft Milchhof e.V.’de ve Belçika; Frans Masereel Sanat Merkezi’nde davetli sanatçı olarak çalıştı.

2002 yılından beri yurtiçi ve yurtdışı sergilere katılmaktadır. Sanat eserlerinde, özgün baskı tekniklerini farklı materyal yüzeylerinde kullanmaktadır. Özmenoğlu, çalışmalarını İstanbul’daki stüdyosunda devam etmektedir.

Bodrum’a yenilikçi alışveriş merkezi konseptini kazandıran MIDTOWN; SPA, spor, kültür sanat, etkinlik ve atölyeleri tek çatı altına topladığı yeni yaşam alanı içerisinde hayata geçirdiği MAS Akademi ile hayatında yeni bir renk arayan, içindeki yeteneği dışarı taşırmak isteyen, hayata başka bir açıdan bakmak, sanatın her dalını deneyimlemek isteyen 2’den 90’a herkes için bir yaşam merkezi sunuyor.

Plastik sanatlardan sahne sanatlarına, müzikten gastronomiye, fotoğraf ve video atölyeleri gibi ilerleyen zamanlarda birçok etkinliğe de ev sahipliği yapmaya hazırlanan MAS Akademi, kendi içindeki yaratıcı ruhu keşfetmek isteyen her yaştan katılımcının uğrak merkezi olmayı amaçlıyor.

 

Herkes için sanat mottosunu misyon belirleyen MAS Akademi, KRAFT Güzel Sanatlar, İstanbul Modern Sanat Müzesi, İstanbul Drama Sanat Akademisi, Yoga Center Bodrum ve Midtown Orkestrası gibi Türkiye’nin alanında öncü kuruluşlarının yanı sıra birçok sürpriz ismi kültür ve sanatseverlerle Bodrum’da bir araya getiriyor.

Yerel 1
Yorumlar
Loading...