- Advertisement -

10.NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

Yüksel Ünver

0 92

10.NEBİ USLU TİYATRO ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

Milas Belediyesi tarafından organize edilen 10. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği 20 Mayıs’ta başlıyor.

Milas Şehir Tiyatrosu kurucusu , emekli öğretmen Nebi Uslu anısına 10. kez düzenlenecek Tiyatro Şenliği 20 Mayıs Pazartesi günü Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda başlayacak.Şenliğe bu yıl 4 tiyatro topluluğu katılıyor..

Şenlik 20 Mayıs Pazartesi Seferihisar Belediyesi Ulamış Köy Tiyatro Topluluğu tarafından sahneye konulacak “Düğün ya da Davul” adlı oyunla start alacak.Oyunun başlama saati ise 21:15

21 Mayıs Salı, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatro tarafından, “Çizmeli Kedi” adlı çocuk oyunu

23 Mayıs Perşembe günü, Bodrum Deneme Sahnesi tarafından “Düğüm”

24 Mayıs Cuma günü Muğla Büyükşehir Konservatuvarı Tiyatro Topluluğu tarafından “Bize Gülmek Lazım 3” adlı oyunlar sahnelenecek.

10 Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nde Çizmeli Kedi adlı çocuk oyunu Saat 17:00 de başlarken diğer  tüm oyunlar ise saat 21:15’te Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunda başlayacak.

Şenlikle ilgili açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şunları söyledi ;

“Tiyatronun ilçemizde yoğun ilgi görmesi bizleri memnun ediyor.Tiyatro hayatımızın aynası,hedefimize yön veren önemli bir sanat.Bir milletin geleceği,onun yetiştirdiği sanatçılara,sanatkarlara ve onların verdiği mesajlara bağlıdır.Çünkü sanatçılar ve sanatkarlar topluma örnek kişilerdir.

Nebi USLU’nun adını yaşatmaya ve gönül verdiği tiyatroyu Milas’ta hak ettiği yere getirme kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle gerçekleştirdiğimi 10. Nebi Uslu tiyatro şenliği vefanın,sevginin,tiyatroya adanmış hayatlara saygının eseridir.Nebi Uslu tiyatro şenliği’nin gerçekleşmesine emek veren,destek veren herkese teşekkür ederken, sahneleyecekleri oyunlarla bizlere keyif verecek olan tüm tiyatro ekiplerine başarılar dilerim.”dedi.

Yorumlar
Loading...