Bodrum Muğla Haberleri

ÜNLÜ İTALYAN TENOR ALESSANDRO SAFİNA BODRUM’DA

Yüksel Ünver

ÜNLÜ İTALYAN TENOR ALESSANDRO SAFİNA BODRUM’DA

2018-2019 Sanat Sezonunda Uluslararası Kalitede Projelere İmza Atan ve Bir Türk Opera Markası Yaratma Hedefi İle Yerel Melodik Zenginliğimizi Dünya Sanat Arenasına Taşıyan Devlet Opera ve Balesi Orkestra ve yerli yabancı solist sanatçılarından oluşan topluluklar ve uluslararası dünya starları ile Bodrum’da muhteşem konserler dizisi devam ediyor.

OPERANIN GEORGE COOLONEY’İ

İtalya’nın kadife sesli tenoru, pop ve rock ile operayı harmanlayan gösterileri ile tanınan,  geçmiş kariyerinde ise klasik opera eserlerinin aranan tenoru Alessandro Safina Bodrum Konserleri kapsamında 30 Haziran’da Bodrum’da olacak.

İtalyan belcantoları, müzikallerden parçalar ve opera aryalarından seçkilerle Bodrum Antik Tiyatrosu’nda gerçekleşecek konser İtalyan orkestra şefi Carlo Bernini yönetiminde Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası tenor Alessandro Safina ve soprano Tea  sanatseverlerle buluşacak.

 Safina ile özdeşleşen Luna şarkısı ile başlayacak konserin sahne düzenlemesini yine ünlü İtalyan rejisör  Enrico Stinchelli yaptı.

 “Bodrum Konserleri” Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında renkli sahne gösterileri, dünya starlarının konuk olduğu konserler, interaktif gösteriler, dans ve müzik ile devam edecek.

29 EKim
Yorumlar
Loading...
%d blogcu bunu beğendi: