‘BEN DEĞİL…BİZ!’ 

Çağlayan Öncel

0 166

‘BEN DEĞİL…BİZ!’ 

Ayşim Damladol,Hikmet Nur Yavuzer ve Yeşim Bafalı’nın ‘ BEN DEĞİL… BİZ! ‘ diyerek ortaklaşa düzenledikleri resim sergisi 24 Temmuz-7 Ağustos 2019 tarihleri arasında sanat severleri Lvzz Hotel’de buluşturuyor.

Sergi,1942 yılında Ankara’da doğan Ayşim Damladol ,kızı Yeşim Bafalı ve kuzeni Hikmet Nur Yavuzerin farklı tarzlarda yapmış oldukları resim çalışmalarını barındırıyor.Ayşim Damladol, 1960 dan 1963-64 e kadar Ankara Amerikan Kültür Derneğinde Akademili hocalar nezaretinde canlı çıplak model çalışmaları yapmıştır.Bodrum’daki ilk kişisel sergisinde o dönem yapmış olduğu birbirinden güzel pastel boya tablolarını sanat severlerin beğenisine sunarken,Yeşim Bafalı(kızı),tezhip sanatı ile yapmış olduğu eserlerini ,Hikmet Nur Yavuzer (kuzeni) ise yağlı boya tablolarını biz sanat severlerle buluşturuyor.Resim yeteneğinin babasından geldiğini söyleyen Damladol, bu yeteneğin sonraki nesillere de aktırıldığını ifade etti.

Ayrıca, Ayşim Damladol, 1965 yılında Ankaralı ressam Rami Uluer Atölyesinde yağlı boya çalışmaları yaptı.Ankarada çalıştığı yerlerin karma sergilerine ve Bodrum’da MORSANAT ın karma sergilerine katılmıştır.
Yeşim Bafralı(kızı),Antalya’ya yerleştiği dönemde tezhip,seramik ve çini kurslarına gidip 2011 yılında kişisel ve karma sergilere katıldı.
Hikmet Nur Yavuzer(kuzeni), 2000 yılında Moda’da bir arkadaşı ile açtığı atölyelerinde yağlı boya çalışmaları yaptı.

Açılış kokteyliyle başlayan etkinlikte, sanat eleştirmeni ve felsefe yazarı Ümit Yaşar Gözüm’de davetliler arasındaydı.Sanatçılara tebriklerini sunan Gözüm, davetlilerle fotoğraf çektirdi.

Etkinlik sırasında davetlilere ikramda bulunurken , kokteyl piyano resitaliyle devam etti.Sanatçılar oldukça şık ve renkli bir sergi açılışına da imzalarını atmış oldular.

24 Temmuz ‘da başlayan ve 7 Ağustos 2019’a kadar sürecek olan sanatçıların ‘BEN DEĞİL…BİZ!‘ adlı resim sergisini görmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz!

Yorumlar
Loading...