MİLAS YAHUDİ MEZARLIĞI İSRAİL BASININDA

Milas’taki Yahudi Mezarlığının düzenlenmesini kapsayan ‘Milas’ta Yahudiliğin Sessiz Tanıkları’ isimli proje İsrail basınında geniş yer buldu. 

Milas’ı Geliştirme ve Kalkındırma Derneği, Milas Kaymakamlığı, Milas Belediyesi ve İzmir Musevi Cemaati Vakfı’nın ortak paydada buluşarak hazırladığı ‘Milas’ta Yahudiliğin Sessiz Tanıkları Projesi kapsamında ilçeye gelen İzmir Musevi Cemaati Vakfı Başkanı Sami Azar, Dr. Siren Bora ile birlikte Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a ziyaret etmiş mezarlığın düzenlenmesi hakkında bilgi alış verişinde bulunmuştu.
Yapılan görüşmelerin olumlu yankıları İsrail basınında da geniş yer buldu. İsrail de yayın yapan HAARETZ Gazetesi konuyu manşetine taşıyarak okuyucularına duyurdu. “Milas’ta Yahudi Cemaati Onurlandırılacak” başlığı ile haberi yayınlayan Haaretz Gazetesi; Osmanlı döneminden beri Milas’ta yaşamış yaklaşık 170 aileye ait mezar taşının restorasyonunu kapsayan ‘Milas’ta Yahudiliğin Sessiz Tanıkları’ adlı proje ile Yahudi Cemaati onurlandıracak dedi.

Loading...