SÜT BİRLİĞİ, TEB İLE DEVAM EDECEK

Yüksel Ünver

0 166

Milas Süt Birliği ile Türk Ekonomi Bankası (TEB) arasında 3 yıl önce imzalanan ve Aralık 2018 tarihi itibariyle sona erecek olan işbirliği protokolü yenilendi…

2019 yılı başından geçerli olmak üzere yeniden bankalardan teklif alan birlik yönetimi, kuruma ve üreticilere sunmuş olduğu hizmet kalitesini de göz önünde bulundurarak en avantajlı teklifte bulunan TEB ile yeniden protokol imzaladı… İmza töreninde konuşma yapan Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, “TEB ile 6 yıl önce çalışmaya başladık. Üreticilerimize verilen hizmet kalitesinin artarak devam ettiğini görünce yolumuza TEB ile devam etmeye karar verdik” dedi… 

Milas Süt Birliği’nin ve üyelerinin hesaplarından hesap işletim ücreti, kart aidatı ve kart basım ücreti gibi bankacılık hizmetlerinden hiçbir ücret ödemeden yararlanması, birliğin bankacılık işlemlerinden masraf, komisyon gibi ücret alınmaması, çeşitli ödemelerin yapılabilmesi ve uygun şartlarda kredi kullanabilecek olması gibi birçok avantajlar sunan TEB Milas Şubesi ile protokol imzalandı. İmza töreni, TEB Ege Bölge Direktörü Müge KOZANOĞLU ÖZKAN, TEB Tarım Bankacılığı Satış Müdürü Serdar ÇETİN, TEB Ege Bölgesi Tarım Satış Yöneticisi Gürhan ERVUZ, TEB Milas Şube Müdürü Özgecan KARPUZCU, TEB Tarım Bankacılığı Sorumlusu Uygun UYSAL, Süt Birliği Başkanı Ali İhsan GEZGİN, Birlik Başkan Yardımcı Nurettin PİNAR, Süt Birlik Genel Müdürü Soner GÜNEY’İN katılımıyla Birlik Hizmet Binası’nda gerçekleşti.

EN UYGUN HİZMET AVANTAJI…

İmzaların atılmasının ardından açıklama yapan Birlik Başkanı Ali İhsan GEZGİN, “Birliğimiz ve birlik üyelerimizin bankacılık işlemleri için 6 yıl önce TEB ile bir işbirliği protokolü imzalamıştık. Protokol kapsamında üyelerimiz süt paralarını TEB aracılığı ile alıyordu. Protokol süremizin Aralık ayı sonunda sona erecek olması nedeniyle yaptığımız duyuru ile 11 bankadan yeniden teklifler aldık. Birlik yönetimi olarak yaptığımız değerlendirmenin ardından, 6 yıllık çalışma süresi boyunca TEB tarafından üreticilerimize ve birliğimize verilen hizmet kalitesinin ve maddi desteğin artarak sürdüğünü görünce, en uygun teklifle birliğimize fayda sağlayan TEB ile yolumuza devam etmeye karar verdik. Tekrar 3 yıllık bir protokol imzaladık” dedi.

NEDEN TEB…

TEB ile neden yeniden anlaşma yaptıklarını açıklayan Başkan GEZGİN, “yönetim olarak önceliğimizin üyelerimizin memnuniyeti ve kaliteli hizmet sunmak. Yeni sözleşme ile kurumumuza ve üyelerimize maddi olarak yıllık 1 milyon 330 bin 730 TL bankacılık hizmet kazancı sağlamıştır. Toplamda yaklaşık 4 milyonun liranın üzerinde bir fayda sağlandı. TEB Milas Şubesi’ndeki gişe sayılarının artırılması, birliğin önerdiği Meşelik, Dörttepe, Boğaziçi, Kemikler, Güllük mahallelerinin faydalanacağı yeni bir ATM kurulması, gişe işlemlerinin 5 dakikadan daha kısa süreye indirilmesi, çiftçinin her türlü ödemelerinde yardımcı olunması, üreticilerimizin ATM kartlarından tek seferde para çekme limitlerinin istenilen düzeye çıkarılması gibi üyelerimize sağladığı faydalar, müşteri memnuniyetinin üyelerimiz nezdinde ortak devam etmesi TEB’i tercih etmemiz nedenleri arasında yer aldı” dedi.

KARIŞLIKLI MEMNUNİYET İLKESİ İÇİNDE…

Birlik Başkanı Gezgin’in ardından söz alan TEB Ege Bölge Direktörü Müge KOZANOĞLU ÖZKAN, Milas Süt Birliği’nin Milas’ın en önemli tarım aktörlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, “6 yıldır devam eden anlaşmamızı karşılıklı memnuniyet ilkesi içinde önümüzdeki 3 yıl içinde yenilemiş bulunuyoruz. Türk Ekonomi Bankası olarak hizmet verdiğimiz il ve ilçelerdeki kalkınmanın ve ekonominin itici gücü olan tarımsal üretici örgütleri ile çalışmayı son derece önemsiyoruz. Milas Süt Birliği ile tüm Türkiye için güzel bir model oluşturduk” dedi.

KOŞULSUZ MEMNUNİYET ANLAYIŞI İLE…

Milas Süt Birliği’nin 3 binin üzerinde üyesi ile bölgenin ve ülkemizin en önemli süt sağlayıcı birliklerinin başında geldiğini de dile getiren ÖZKAN, “İşbirliğimizin başlamasıyla beraber son 3 yıldır süt paralarını TEB Milas Şubemizden ve ATM ağımızdan alan üreticilerimizin, gerek hesaplarından para çekerken, gerekse uygun koşularla şubemizden tarım kredileri kullanırken sağladığımız hizmet kalitesi nedeniyle yüzlerini hep gülerken gördük. Yeni dönemde de tüm TEB çalışanları güler yüzleri, koşulsuz memnuniyet anlayışları ve TEB’in tarım bankacılığı ürünleri ile Milas Süt Birliği üreticilerinin yanında olmaya devam edecektir. Bu anlaşmanın tüm taraflara hayırlı uğurlu olmasını dilerim” dedi.

 

Yorumlar
Loading...