Bodrum Muğla Haberleri

“İŞÇİNİN PARASINI ÖDEMEDEN MAAŞTA ALMAM MAKAM ARABASINA DA BİNMEM”

Yüksel Ünver

“İŞÇİNİN PARASINI ÖDEMEDEN MAAŞTA ALMAM MAKAM ARABASINA DA BİNMEM”

AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, mahalle ziyaretlerinde yaptığı açıklamada; “Milas Belediyesinde çalışan personelin maaşlarını ödemeden maaşta almam, o makam arabasına da binmem” dedi.

 Yaklaşan yerel seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdüren AK Parti Milas Belediye Başkanı Barış Saylak, bu kapsamda ilçe genelinde mahallelerde ikamet eden vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kez Damlıboğaz ve Ovakışlacık Mahallelerinde ikamet eden vatandaşlarla buluşan Saylak, büyük bir coşkuyla karşılandı.

Vatandaşların kendisine gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle teşekkür eden Milas Belediye Başkan Adayı Saylak, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmalarda bir dizi açıklamalarda bulundu.

Milas Belediyesi’nin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı işçinin ve memurların maaşlarının ödenemez duruma geldiğine dikkat çeken Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, “Milaslı vatandaşlarımın yetki vermesiyle birlikte Milas Belediyesi Başkanı olduğumda herkes görecek. Ben işçimin memurumun maaşlarını ödemeden bir kuruş ne maaş alacağım ne de o makam arabasına binerek gezmeye gideceğim” dedi.

“SATILAN ARAZİLERDE DOĞMAMIŞ BEBEĞİN BİLE HAKKI VAR”

Milas Belediyesi’nin 130 Milyon TL borcu olduğunu ve bu borcun seçime kadar daha da artacağına dikkat çeken Başkan Adayı Saylak; “belediyenin borçları mahallelerimizin taşınmazlarını satılarak ödenmez, ödenemez. Bu yerlerin satılmasından önce birçok kez rica ettim satmayın, satılacak ise seçimlerden sonra vatandaşın yetkisini alacak olan isim değerlendirsin dedim ama ısrarla yerleri sattılar. Ben belediye başkanı olduğum anda göreceksiniz bir metre kare yer satmayacağım” diyerek, satılan yerlerde ilgili mahallelerde ikamet eden herkes ile doğmamış bebeğin bile hakkı olduğunu söyledi.

“KATILIMCI BİR ANLAYIŞLA YÖNETECEĞİZ”

Milas Belediyesi Meclisi yada encümen toplantılarında ilgili mahalleler hakkında kararlar alınırken o mahallenin muhtarlarının da toplantılara davet edilmediğine dikkat çeken Milas Belediye Başkan Adayı Saylak, şunları söyledi:

“Göreve gelir gelmez bu süreç değişecek ve muhtarlarımız ile ilçemizdeki sivil toplum örgütleri yönetim anlayışımızın en büyük destekçileri ve katılımcıları olacak. Alınacak olan kararlarda herkesin söz hakkı olacak ve Milas Belediyesi’ni dolayısı ile ilçemizi hak ettiği yere birlikte taşıyacağız. Bunu başaracak güçte ve kararlılıktayız.”

Yorumlar
Loading...