Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ( MİŞTİ )  yeni sezon için perdelerini açtı.

Bodrum Yerel Haber

0 119

Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu ( MİŞTİ )  yeni sezon için perdelerini açtı.

Bu sezon Milaslı tiyatro severler için  Dimitri Psathas tarafından yazılan “Yalancı Aranıyor” adlı oyunu sahneleyecek olan Şehir Tiyatrosu oyuncuları, son provalarını da tamamlayarak 26 Şubat Salı akşamı seyircisiyle buluştu.

Necati Eser’in  yönettiği ve Günümüz politik yalanlarına da göndermeler yapan oyun Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonunu dolduran sanat severlerin beğenisini kazandı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve Belediye Meclis Üyelerinin de izlediği oyun 27-28- Şubat ve 1 Mart tarihleri arası sahnelenecek.

Oyun sonunda yönetmen Necati Esere teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim eden Başkan Tokat ; “Bu güzel oyun için MİŞTİ oyuncularımıza teşekkür ediyorum.Perde arasında eşimle beraber  kulise geçmiştik,o eski günleri özlediğimizi hissettik. Gerçekten MİŞTİ gibi bir topluluğun yıllar öncesi de olsa bir parçası olmaktan mutluyuz.

29 yıl önce ekilen tohumlar hala ürün vermeye devam ediyor.Bu bir avuç insanın özverisi ile tiyatro aşkı ve gayreti ile oluyor. Bizlere sadece desteklemek düşüyor. Bu özveriyi gösteren bütün arkadaşlarıma Milas halkı adına şükranlarımı sunuyor emeklerine sağlık. Onlar Milas’ta tiyatro kültürünün gelişmesine ve yaşam renklerimizin çoğalmasına katkıda bulunuyor.MİŞTİ çok köklü bir kuruluş ve sanat kurumu.Bunu başta Nebi Uslu hocamız olmak üzere tüm emeği olan insanların yarattığı ortamla başardık.Onların bize göstermiş olduğu yolda ilerlemeye devam ediyoruz.Sizlerde bu akşam buraya gelerek bu emeği taçlandırdınız.Tiyatroyu sevmeye,izlemeye ve desteklemeye devam edin.Çünkü tiyatro en güzel sanatlardan ve hayatın en güzel renklerinden birisidir”dedi.

Yorumlar
Loading...