40 Derecelik Sıcakta Çalışıyorlar

40 derecelik sıcakta çalışıyorlar.Menteşe İlçesinde su kesintilerinin yaşanmaması ve su tasarrufunda bulunulması için çalışmalarını aralıksız olarak sürdüren MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, 40 dereceyi bulan hava sıcaklığına rağmen ilçeyi besleyen içme suyu hattındaki arızaya müdahale etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Menteşe ilçesinde çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. Menteşe ilçesinde su kesintilerinin yaşanmaması ve su tasarrufu sağlanması için çalışmalarını arttıran MUSKİ Genel Müdürlüğü Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığı 3. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde kaçak tespit çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. İlçeye bağlanan ana şebeke hattındaki kaçak nedeniyle içme suyunda yaşanan basınç düşüklüğünü tespit eden ekipler, arıza noktalarını belirleyerek kısa sürede müdahale ediyor.
40 DERECE KAYNAK YAPTILAR
Çalışmaları 3. Bölge Şube Müdürü Serdar Aldemir’in koordinasyonunda sürdüren ekipler, ilçenin içme suyu hattında arıza tespit ederek sorunun giderilmesi için çalışma başlattı. Çalışmalarını 40 dereceyi bulan sıcak havada sürdüren ekipler, hatta meydana gelen arızaya kaynak yaptı. Kaynak makinasının oluşturduğu sıcak ile birlikte çalışmalarını zor şartlar altında sürdüren ekipler, çalışmalarını ara vermeden devam ediyor.

ALIN TERİYLE YAPILAN İŞLER
Ana şebeke hattındaki arıza ve çalışmalar hakkında bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, çalışmaların 40 derecelik hava sıcaklığına rağmen devam ettiğini söyledi. MUSKİ ekiplerinin öz verili çalışmalarından dolayı teşekkür eden MUSKİ Genel Müdürü Ülgen şunları söyledi;
“Menteşe’de son zamanlarda yaşanan su kesintilerinin sebebinin bulunması için ekip arkadaşlarımız bölgede aralıksız olarak gece gündüz araştırma yapıyor. İlçeyi besleyen hat üzerinde herhangi bir kaçak var mı, yok mu? diye araştırıyoruz. Bu araştırma esnasında gündüz vardiyasında çalışan arkadaşlarımız Sağlık Bakanlığı’nın 11:00 ila 16:00 saatlerinde arasında dışarı çıkılmaması uyarısında bulunurken, ekiplerimiz o saatlerde Menteşe’nin suyunu vermek için çalışıyorlar. Görevimizin bu olduğunu biliyoruz. Ancak ekip arkadaşlarımızın 40 dereceyi bulan hava sıcaklılarında çalışmalarının görmezlikten gelinmemesi gerekiyor. Sıcaklıkların 40 dereceyi bulduğu şu süreçte su tüketiminde boşa akan suların önüne geçmemiz gerekiyor. Vatandaşlarımızın su tüketirken daha dikkatli olmalarını, özellikle park bahçe sulamalarında daha dikkatli olmalarını ve boşa akan suları engellemelerini rica ediyoruz.”

Loading...