Ekip düzgünse, iş de düzgün olur
Seydikemer Belediyesi tarafından mahallesinde yapılan yol çalışmalarını değerlendiren Kınık Mahalle Muhtarı Emin Yungucu, “Eğer siz ekibi düzgün kurduysanız; işçisinden operatöründen memuruna kadar, iş de düzgün çıkar” diyerek yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyetini ifade etti.
Kınık Mahallesi Zorban Mevkiinde mahallenin bir ucundan diğer ucuna ulaşımı sağlayan ve köylülerin çok eskiye dayanmasından dolayı ‘ipek yolu’ olarak nitelendirdiği Değirmenözü Mevkiindeki döşeme denilen balçıklı yol, Seydikemer Belediyesine bağlı ekipler tarafından yapılarak ulaşıma açıldı. Yaklaşık 20 km’nin üzerinde yol çalışması yapılacağını belirten Kınık Muhtarı Emin Yungucu, “Şimdi ilk başta Seydikemerin Belediye Başkanına, Başkan Yardımcısına ve meclisine, ekibine teşekkür etmek istiyorum köy halkım adına, mahalle halkım adına. Bu bir ekip meselesidir. Eğer siz ekibi düzgün kurduysanız işçisinden, operatöründen,memurunla,basınınla beraber bu şekil güzel işler çıkar. Bu bizim bu günki beklediğimiz yol 100-150 senelik bir yoldur. Ama 80 seneden beri bir araç geçmemiş. Açılması gereken bir yol. Buraya Değirmenözü denir ve döşemedir adı. Adı üstünde döşemeydi çünkü balçığın içerisindeydi.
İŞÇİLER ÇOK SİSTEMLİ ÇALIŞIYOR
2 yıl önce burası için müracaat ettik belediyemize. Belediyedeki ilgili arkadaşlarımız hemen geçen hafta burayı öne aldılar. Daha önce de müracaatımız belliydi, belgeliydi. Hızlı bir şekilde yol açıldı. Şu anda köyümüze bir yürüyüş bandı oldu, balçıktan kurtuldu ve mahallenin çehresi değişmişti. Ben özellikle hem Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum; bir de işçilerine de çok teşekkür ediyorum. İşçileri de çok önemli. İşçilerimiz de gece gündüz hemen sabah saat 7’de beni kaldırıyorlar yataktan. Kendilerine hepsine teşekkür ediyorum sağolsunlar” dedi.
BALÇIKTAN ALTENATİF YOLA
Ataları tarafında yolun ipek yolu olarak nitelendirildiğine dikkat çeken Mehmet Emin Zorban isimli vatandaş da “Bizde köylü vatandaş olarak belediyemizin vermiş olduğu hizmet ve burada emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Yol medeniyet demektir. Bu bir nevi tarihi ipek yolu gibidir bu yol, çok eskiye dayanır. Ama tabi biz atalarımızdan duyardık. Daha düne kadar muhtarımızın söylediği gibi yol çok kötü bir durumdaydı, suyun içinde balçığın içindeydi. Şimdi bugün görüyoruz ki otoban gibi oldu sayılır. yani çok güzel oldu Allah razı olsun. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Loading...