Kıyıkışlacık’ın 40 Yıllık İçme Suyu Hattı Yenileniyor
Milas’ın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kıyıkışlacık Mahallesi’nde su sorunu tarih oluyor.

MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında yaklaşık 40 yıllık içme suyu hatları yenilenirken, yeni içme suyu terfi merkeziyle suyun ulaşmadığı evlere su ulaştırılacak.
Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Muğla’da su sıkıntısının giderilmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. İl genelinde çalışmalarını devam eden MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, Milas’ın önemli turizm yerlerinden biri olan Kıyıkışlacık’ın alt yapısını yeniliyor.
İçme suyu alt yapısı yaklaşık 40 yıl önce yapılan ve o günün nüfusuna göre planlanan Kıyıkışlacık Mahallesi, son zamanlarda yaşadığı su sıkıntısı nedeniyle MUSKİ Genel Müdürlüğü Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanlığına bağlı 2. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Mahallenin içme suyu hattının tamamını belli periyotlarda yenileyecek olan ekipler, yaz sezonunda yaşanan su sorununun en kısa sürede çözmeyi planlıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen, Kıyıkışlacık’ın tarihi kalıntıları ve deniziyle Muğla ve Türkiye’nin önemli yerlerinden biri olduğunu belirterek, “Kıyıkışlacık mahallemizin içmesuyu alt yapısı bundan yaklaşık 40 yıl önce yapılmış ve o zamanın nüfusuna göre planlanmıştır. Şimdi yaz mevsiminde nüfusu 15 bine ulaşan bu mahallemizin alt yapı sorunu ister istemez gün yüzüne çıktı. MUSKİ olarak kurulduğumuz ilk günlerde önümüze gelen bu sıkıntıyı fark ederek en kısa sürede plan projesini hazırladık. Hazırlanan proje çerçevesinde Kıyıkışlacık’a yeni içme suyu terfi merkezi, hattın yenilenmesi ve sondaj çalışmasının yapılması planlanmakta. Bu projenin ilk ayağında kayıp kaçak kontrolleri ile hat yenileme çalışması yapmak üzere 2. Bölge Şube Müdürlüğü ekiplerimiz bölgede çalışmalarını başlattı. Yapılan yeni çalışmalarımızı bölgeye tatil için gelen vatandaşlarımızın da tatillerini bozmamak için su kesintisi yaşatmadan sürdürüyoruz” dedi.

Loading...