Bodrum Muğla Haberleri

Darbecilere Urganlı,Yumurtalı Protesto

Darbecilere Urganlı,Yumurtalı Protesto

Darbecilere Yumurtalı, Urganlı Protesto

15 Temmuz gecesi Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele baskın düzenleyen ‘Suikast Timi’nin duruşma salonuna getirilişi esnasında vatandaşlar darbecilere yumurta ve urgan attılar.

Marmaris’te Cumhurbaşkanı’na suikast girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü’nün ‘Suikast Timi’nin ifadeleri dün tamamlanmıştı. Avukatların talepleri için bugün tekrar duruşmanın görüleceği Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’na getirilen 44 tutuklu sanık duruşma salonuna Muğla 2’nci ağır Ceza Mahkemesi tarafından 44’ü tutuklu, 47 sanıklı ‘FETÖ Suikast Timi’nin 20 Şubat tarihinde başlayan ifadelerinin alınması dün sona ermişti. Son olarak ifadesi alınan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski Başyaveri Albay Ali Yazıcı’nın ifadesi ile sona ermişti. Bugün mahkeme heyeti sanık ve müşteki avukatlarının taleplerini dinleyecek.
Darbecilere yumurta ve urgan yağmuru
Duruşma öncesi sanıkların duruşuma salonuna gireceği alanın arka bölümünde toplanan vatandaşlar, yağun yağmur altında sanıklar gelmeden önce ellerinde Türk Bayrakları ve değişik sloganların yazdığı dövizlerle FETÖ ve darbe girişimini protesto ettiler. Cezaevinden geniş güvenlik önlemleri altında getirilen darbeciler duruşma salonuna yaklaştıklarında sloganların sesi yükselerek devam etti. Darbeciler duruşma salonuna geçerken protestocu vatandaşlar sanıkların üzerine yumurta ve urgan yağmuruna tuttular. Jandarma darbeci sanıkları hızlı bir şekilde uzaklaştırdı.
Terör elebaşının fotoğrafını yırttılar
Sanıkların uzaklaşmasının ardından protestocular üzerinde Fettullah Gülen’in fotoğrafının bulunduğu dövizleri yırttılar. Protestolar sırasında sanıkların isimleri tek tek okundu ve vatan haini diye anons ettirildi. Protestocular zaman zaman ‘FETÖ’nün köpekleri, hesap zamanı geldi’, ‘FETÖ gelecek hesap verecek’ diye slogan attılar.
Bugün yapılacak duruşmada Mahkeme heyeti sanık ve müşteki avukatlarının taleplerini dinleyecek. Yarın da (10 Mart) mahkeme heyetinin öğleden sonra ara karar vereceği öğrenildi.

Yorumlar
Loading...