Bodrum Muğla Haberleri

Muğla Okçuluk Takımından Sürpriz Ziyaret

Muğla Okçuluk Takımından Sürpriz Ziyaret

0 200

Muğla Okçuluk Takımından Sürpriz Ziyaret

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin okçuluk takımı Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde Samsun’da düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Türkiye Kupası’nda bronz madalya kazanan Okçuluk branşının 12 başarılı sporcusu, Başkan Gürün’ü ziyaret etti.

Başkan Gürün; “Ektiğimiz tohumların meyvesini vermesi bizleri gururlandırıyor ve mutlu ediyor”

Türkiye Cumhuriyeti’ni her branşta başarı ile temsil edecek fikri, irfanı, vicdanı hür nesillerin yetişmesi için eğitime, spora büyük önem verdiklerini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, spora yaptıkları yatırımların meyvesini almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Başkan Gürün sözlerini şu şekilde ifade etti;

“Ülkemiz genç nüfusa sahip şanslı ülkelerden. En önemlisi de Türkiye Cumhuriyeti’ni gençlere emanet edecek kadar onlara güvenen, onlara her alanda örnek olacak, yol gösterecek bir öndere, Mustafa Kemal Atatürk’e sahipler. Onun yolundan ilerleyen fikri, irfanı, vicdanı hür nesiller yetişmesi için çabalıyoruz.Yüzmeden, okçuluğa, basketboldan tenise yeni spor tesisleri yaparak ve amatör kulüplerimize destek sağlayarak Muğlamızı ve ülkemizi başarı ile temsil eden sporcular yetişmesini sağlamayı amaçlıyoruz.

Bunun en güzel örneğini okçuluk kulübümüz kısa sürede elde ettiği başarılarla gösterdi. Ektiğimiz tohumların meyvesini vermesi bizleri gururlandırıyor ve mutlu ediyor. Okçuluk takımımıza ve değerli antrenörleri aynı zamanda meslektaşıma elde ettikleri başarıları ve ziyaretleri için teşekkür ediyorum.” Diyerek sözlerine son verdi.

Muğlamızın okçuluk takımında haziran ayı içerisinde Yunanistan’da düzenlenen Yıldızlar Gençler Avrupa Şampiyonası’nda Okçuluk Yıldız Milli Sporcularından Makaralı Yay Erkek Takımı’nda yer alarak Avrupa ikincisi olan Emircan Haney, Makaralı Yay Bayan Takımı’nda Avrupa birincisi olan Sevda Yaka’da bulunuyor.

Yorumlar
Loading...