CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve TBMM’nin kuruluşunun 99.yılını kutladı.

Bodrum Yerel Haber

0 68

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve TBMM’nin kuruluşunun 99.yılını kutladı.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; “23 Nisan 1920’de Anadolu’nun bütün illerinden toplanarak gelen milletin temsilcileri mebuslar Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında hür iradelerini ortaya koymuştur. Bu mecliste alınan kararlar ile gerek savaş meydanlarında gerekse demokrasi meydanlarında atılan Türkiye Cumhuriyeti sağlam temeller üzerine kurulmuştur.

Ama ne yazık ki günümüzde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gücü, halkın iradesi elinden alınarak tek bir kişiye verilmiştir. Oysa demokrasi, halkın hür iradesi şu an onları temsil ettikleri bu makamlara getirmiştir. Bu makamların değeri bilinerek halka tarafsızca, kuruluş ilkelerinde hizmet edilmelidir.

Ulusal egemenliğimizin en büyük güvencelerinden biri olan çocuklarımız, ülkemizin geleceği ve Atatürk’ün işaret ettiği çağdaş medeniyetler seviyesine çıkmanın en büyük teminatıdır. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1920 tarihini, yani ulusal egemenliğimizin gününü tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle ümidimiz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bizlere bu güzel vatanı ve bayramı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anıyorum.” dedi.  

 

Adem ZEYBEKOĞLU 

CHP Muğla İl Başkanı

                                                                                                                                                        

 

Yorumlar
Loading...