- Advertisement -

CANGIR ”BODRUM’UN YOK SAYILMASINI KABUL EDEMİYORUM”

0 155

CANGIR ”BODRUM’UN YOK SAYILMASINI KABUL EDEMİYORUM”

CHP’nin Muğla Milletvekili aday listesine Bodrum’dan büyük tepki var. Listelere, Muğla’da en fazla seçmene sahip ilçelerden biri olan Bodrum’dan bir aday girememesi, örgüttekileri büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Cangır’ın adı, Muğla milletvekili aday listesinnde 5’inci sıradaydı. Seçilebilme ihtimali görünmese de bu isim Bodrum’da büyük sevinç yarattı. Ancak liste daha sonra değiştirilerek, Cangır’ın adı çıkarıldı.
Yıllardır Bodrum CHP’ye emek verenlerden biri olan Dr. Kerim Cangır, partisinin bu hareketi karşısında duyduğu üzüntüyü sosyal medya hesabından paylaştı.
Muğla’nın en fazla seçmenini barındıran Bodrum’un bir kez daha yok sayıldığını ve bunun Bodrum’a saygısızlık olduğunu söyleyen Cangır, “Çok üzgünüm. Bodrum’un bu yok saymayı hak etmediğine inanıyorum” dedi.

İşte Kerim Cangır’ın kendi sosyal medya hesabından yaptığı o açıklama;

20 Mayıs 2018 Pazar günü İlçe Örgütümüzle Birlikte 24 Haziran Seçimleri için Mumcular Beldemizde Çalışma yaparken İnternetten Haber Sitelerine Partimizin Milletvekili Aday Sıralamaları düştü.Bende 5.Sırada Muğla Milletvekilliği Adaylığımı öğrendim.Gece İl Yöneticimiz Mustafa Coşkun ve İlçe Başkanımız Recai Seymen ile BODRUM’a yapılan YOK SAYMAYI değerlendirdik.Sıralamada BODRUM’UMUZUN hakkı olan üst sıralara gelmek için ne yapabilirizi konuştuk.

21 Mayıs Pazartesi günü saat 12.00 de Muğla İl Başkanlığımızdan arandım.Bugun Salı günü saat 11.oo de Adaylarımızla toplantıya davet edildim.
Pazartesi saat 15.oo’e doğru İlçe Merkezimizde sıralamanın değişmesi için İlçe Yönetimiyle çalışırken Haber Sitelerine düşen Son Dakika haberde 5.sıradanda çıkarıldığımı, liste dışı olduğumu öğrendim.Ben Dr.Kerim Cangır 5.sıra Adaylığımdan İSTİFA ETMEDİM.Bu konuda herhangi bir görüşmede yapmadım….
1987 Yılından beri PARTİ EMEĞİMİN yok sayılması Beni çok üzdü….BODRUM’UN yok sayılması tek kelime ile BODRUM’A SAYGISIZLIKTIR…
Muğla Genelinde En Fazla Seçmen (135 bin),En Fazla OYUN ( %58-60 ) YOK SAYILMASIDIR….
BODRUM %58-60 OYA Kolay gelmedi.1987 Genel Seçimleri ile 1989 da BODRUM’DA SOLUN BODRUM BELEDİYE BAŞKANLIĞINI kazandığı Yerel Seçimlerde Oyumuz %27-28 di. Bugünlere Gelmemizde Başta Kaybettiklerimiz
Hüseyin Topan,Emin Anter,Enver Demirkıran,Hüseyin Özalın,Hüseyin Özçelik olmak üzere Benimde içinde olduğum Osman Öneş,Musa Gökbel,İbrahim Turan,Muzaffer Tanrıkulu,Zeki Köylü,Hüseyin Anıl,Erhan Topanoğlu,Mümtaz Özçelik gibi Yüzlerce PARTİLİMİZİN EMEKLERİ var.
Ben inanıyorum seçilebilir yerde Adaylığımız olsa BODRUMDA %75-80 ‘i zorlarız diye düşünürken BODRUM’UN YOK SAYILMASINI Kabul edemiyorum…ÇOK ÜZGÜNÜM…TÜM BODRUM’UN Bu YOK SAYMAYI haketmediğıne inanıyorum….
Ben Dr.Kerim Cangır olarak yine BODRUM için ÜLKEMİZ için Her Zaman Çalışmaya devam edeceğim….Herhalde Dr.Kerim Cangır BODRUM’U ÇOK SEVİYOR….
.ANKARA’YA GÖNDERMEYELİM DEDİLER…..

Yorumlar
Loading...