b

İYİ PARTİ BODRUM’DAN MÜŞAHİTLERE EĞİTİM

İYİ PARTİ BODRUM’DAN MÜŞAHİTLERE EĞİTİM

0 380

İYİ PARTİ BODRUM’DAN MÜŞAHİTLERE EĞİTİM

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından 24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, sandıklarda görev alacak müşahitler için seçim güvenliği ile ilgili eğitim verildi.

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz’ın ev sahipliğinde Ortakent-Yahşi Müsgebi Düğün Salonunda gerçekleştirilen seçim güvenliği toplantısına İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve sandıklarda görev alacak müşahitler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan eğitim programında açılış konuşması yapan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz şunları söyledi;

“24 Haziran tarihinde Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimine gidiyor. 16 yıldan bu yana değiştirilemeyen iktidarın değişmesi yönünde, hem de Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili değişiklik öncesinde millet olarak top yekün bir refleks halinde bu seçimlere hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda da gerek referandumlarda, gerekse de seçimlerde de sandıklardan çıkan seçim sonuçları ile birlikte açıklanan seçim sonuçlarının birebir örtüşmediği kanaati toplumumuzun tamamında yaygındı. Şimdi İYİ Parti Genel Merkezi, çok yeni bir parti olmakla beraber bu konuyla ilgili tedbirleri alma konusunda bir dizi eğitimler hazırladı. Bizim partili arkadaşlarımız bu eğitimlere katıldı ve bununla ilgili bir görsel de hazırlandı. İl ve İlçe teşkilatları olarak bizler tüm Türkiye’de çok faal ve aktif bir şekilde çalışıyoruz ve bu yapılacak seçimin önemini, neden artık iktidarın değişmesi gerektiğini ve neden Cumhurbaşkanının Meral Akşener olması konusundaki düşüncelerimizi seçmenlerimizle, vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. İşte bu çabaların karşılığında toplanan oylara da sahip çıkabilmek adına bu eğitim toplantısını düzenledik ve 24 Haziran gününe hazırlıklı bir şekilde gideceğiz. İnşallah 25 Haziran sabahında Güneş Türkiye’ye doğacak umuduyla hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

İYİ Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Özlem Özdemir tarafından seçim sandıklarında görev alacak partililere yaklaşık 2 saat süren bir sunumla, sandık başlarında yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi.

Sandık güvenliği toplantısı sonrası toplantıya katılan müşahitler, kendileri için hazırlanan iftar yemeğinde oruçlarını açtılar.   

Yorumlar
Loading...