Bodrum Muğla Haberleri

CHP Bodrum’dan Soylu’ya Tepki

CHP Bodrum’dan Soylu’ya Tepki

CHP Bodrum’dan Soylu’ya Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum ilçe başkanlığının, Bodrum Belediye Meydanın da yaptığı basın açıklamasında  Soylu’ya istifa çağrısı yapıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle ilgili yaptığı açıklamaya tepkiler büyüyor.

CHP Bodrum ilçe başkanı Recai Seymen’in yaptığı basın açıklamasında Süleyman Soylu’nun toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yaptığını dile getirdi.Kamuoyuna sunulan açıklamada Racai Seymen ;

BASINA VE KAMUOYUNA…

‘’İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.

Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.

Elinizde vatan sevgisi ölçer cihaz mı var da kimin ne kadar vatansever olduğuna karar veriyorsun ?

Bizlerin vatan sevgisini ölçmek birilerinin hakkı da değildir, haddi de değildir. Şehit, bu vatanda yaşayan ülkesini seven, bayrağını seven herkesin şehididir ve bu milletin o acıyı paylaşması istemeleri kadar doğal bir şey olamaz.

AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.

Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir.

Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır. Ülkemin, makam ve mevki sahibi şahsiyetleri kin ve nefret dilinden uzak durup birleştirici ve bütünleştirici olmak zorundadır. Eğer yapamıyorlarsa derhal istifa etmelidirler.

Ayrıca bugün son yaşadığımız olayda Parti Meclisi üyemiz Eren Erdem’in tutuklanması; Gösteriyor ki partimiz, iktidar tarafından hedef haline getirilmiştir. Unutmasınlar ki üzerimize gelinen bu nokta da Cumhuriyetin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi tüm örgütlerimizle bunun mücadelesini vermeye kararlı ve hazırdır’’.Diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Bodrum açıklama esnasında attığı “Şehitler ölmez vatan bölünmez.” ve “Soylu İstifa!” sloganları da izleyen vatandaşların dikkatlerini üzerlerine topladı.

Yorumlar
Loading...
%d blogcu bunu beğendi: