Bodrum Haber
iRFAN K.T

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 İlin Belediye Başkan adayını açıkladı

0 46

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 İlin Belediye Başkan adayını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında Ankara belediye başkan adayının Mehmet Özhaseki, İzmir adayının ise Nihat Zeybekci olduğunu duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 İlin Belediye Başkan adayını açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti gurup toplantısında İzmir belediye başkan adayının Nihat Zeybekci, Ankara belediye başkan adayının ise Mehmet Özhaseki olduğunu duyurdu.

İŞTE 20 İLİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ADAYLAR

-Afyonkarahisar: Mehmet Zeybek

-Ankara Büyükşehir Belediyesi: Mehmet Özhaseki

-Balıkesir Büyükşehir Belediyesi: Yücel Yılmaz

-Bingöl: Erdal Arıkan

-Çanakkale: Ayhan Gider

-Çankırı: Hüseyin Boz

-Çorum: Halil İbrahim Aşgın

-Eskişehir Büyükşehir Belediyesi: Burhan Sakallı

-Hatay Büyükşehir Belediyesi: İbrahim Güler

-İzmir Büyükşehir Belediyesi: Nihat Zeybekci

-Karaman: Mahmut Sami Şahin

-Konya Büyükşehir Belediyesi: Uğur İbrahim Altay

-Mardin: Mehmet Vecdi Kahraman

-Muş: Feyat Asya

-Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Ekrem Yüce

-Sivas Büyükşehir Belediyesi: Hilmi Bilgin

-Tokat: Eyüp Eroğlu

-Trabzon Büyükşehir Belediyesi: Murat Zorluoğlu

-Uşak: Mehmet Çakın

-Yozgat: Celal Köse

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle;

Grup toplantımızın partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. İstanbul Sancaktepe’de dün düşen helikopterimizde hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyorum. Yaralı askerimize Rabbimden şifa niyaz ediyorum. Allah askerimizi her türlü beladan muhafaza etsin. Tüm askerlerimize başarılar diliyor, her birini ayrı ayrı selamlıyorum.

ÇOK NET AKDENİZ MESAJI: HADLERİNİ BİLDİRİRİZ

Ülkemizin ve milletimizin bekası açısından kritik bazı konular üzerinde durmak istiyorum. Akdeniz’de Ege ve Akdeniz’deki haklarımız meselesi eskiden beri üzerinde hassasiyetle durduğumuz hususlardır.  Bu bölgedeki sorunlar çok daha büyük çıkar çatışmalarının konusu olmaya başlamıştır. Yunanistan’ın ve Güney Kıbrıs Rum kesiminin pervazsız davranışları en başta kendileri için bir tehlike haline gelmiştir. Ülkemizi 12 mil meselesinde adeta Ege Denizi’ne ayak basamaz duruma getirme gayretleri açık söylüyorum beyhudedir. Hadlerini bildiririz.Akdeniz’de hakları olmayan alanlarda hakimiyet kurmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Mülteci akımı karşısında titreyenler konu rant olduğunda birden aslan kesiliyorlar.. Şu anda 4.5 milyon insanı ülkesinde barındıran bir Türkiye var, diğer yanda botları şişleyerek o insanları Ege ve Akdeniz’in sularına gömenler var. Türkiye olarak ne Doğu Akdeniz’de ne de diğer yerlerde kendi tezlerimizden vazgeçmeyeceğiz.Geçmişte de oynanan bu oyunlara karnımız tok. Türkiye olarak en ufak bir taviz veremeyecek haklarımızı sonuna kadar savunacağız.

RUSYA VE UKRAYNA’YA ÇAĞRI

Karadeniz’de Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilimin yeniden alevlenmiş olmasından  gerçekten üzüntü duyuyoruz. Her iki ülkeyi de yakın dostu olarak gören bir ülke olarak Karadeniz’in bir barış denizi haline gelmelerini istiyoruz, liderlere sorunlarını diyalog yoluyla çözmeleri çağrımızı yeniliyoruz. Rusya ve Ukrayana’yı karşı karşıya değil yan yana görmek istiyoruz

DAEŞ BALONUNU TÜRKİYE PATLATTI

Türkiye’nin toprak bütünlüğünü korumaya gayret eden her çabanın yanında yer aldık. Herkes Suriye’de çıkar peşinde koşarken bir risk aldık, sahaya girdik bu terör örgütüne en ağır darbeyi vurduk. Bölgemizdeki DEAŞ balonunun, Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekatı patlatmıştır. İslam’ın başındaki en büyük dertlerden biri olan bu örgütü biz çökertmeye başladık. DEAŞ’a karşı olduğunu söyleyenler onlara karşı en ufak bir mücadele vermediler.

BURADAN DÜNYAYA SESLENİYORUM: TAAHHÜT EDİYORUZ…

Buradan tüm dünyaya sesleniyor ve diyorum ki; Suriye’de DEAŞ yoktur. DEAŞ görüntüsü altında varlıklarının sürdürülmesine izin verilen bir takım çeteler vardır. Biz Türkiye olarak birkaç içinde bu örgütün kalıntılarını bitirmeyi tahahüt ediyoruz. Bir başka oyun da sınırlarımız boyunca oynanmaktadır. Türkiye sınırlarında tek bir DEAŞ unsuru kalmadığı halde, onbinlerce kişiyi silahlandıranların derdininin terörle mücadele olmadığı açıktır. Bunlar teröristlerle yatıyor, kalkıyor, onlarla yiyip içiyor. PKK’nın Suriye kolunu oluşturan bu terör örgütünün hedefi Türkiye’dir. Bunlara sessiz kalmamız mümkün değildir. Başlarına ödül koydukları teröristlerden emir alan bu örgütle ilişki kuranlar kendilerini kandırırlar. Dağlara kaçırılan kızların başlarına gelenleri tüm dünya izliyor. Onlardan doğan çocuklar da Avrupa’da şurada burada satılıyor. Bunlar bu kadar tehlikeli bir örgüt.

MGK’DA ÖNEMLİ KARARLAR ALACAĞIZ 

Teröristleri tepeleyerek gönüllerimizi şad edeceğimiz günler çok yakındır.  Ülkemize bugüne kadar verdikleri sözleri tutmayanlar artık yolun sonuna geldiklerini görmelidirler. Ülkemizi hedef alan teröristlerin önünden çekildikleri takdirde Türkiye’nin yanında yer aldıklarını anlayacağız.Grup toplantısında sonra gerçekleştireceğimiz MGK’da bu meseleleri değerlendirecek, çok önemli kararlar alacağız. Artık yolun sonuna geldiklerini görmeliler. Müttefik olduklarını, stratejik ortak olduklarını söyleyenler için işte bu fırsattır. Ülkemizi hedef alan teröristlerin önünden çekildikleri zaman, Türkiye’nin yanında olduklarını anlayacağız. Aksi takdirde Türkiye’nin bekası için ne yapmamız gerekiyorsa yapacağız.

KİM NE DERSE NESİN BELEDİYECİLİK AK PARTİ’NİN İŞİDİR

AK Parti şahsım başta olmak üzere, milletimizin gönlünde yer etmiş bir kadronun öncülüğünde kurulmuştur. Cumhuriyetimizin bizden önceki 79 yılında yapılanlardan kat be katını ülkemize kazandırmayı başlardık. Eğitimden sağlığa, adaletten güvenliğe, sanayiden sosyal yardımlara kadar Türkiye’ye çağ atlattık. Bu güvenle diyoruz ki, kim ne derse desin belediyecilik AK Parti’nin işidir.

PARTİMDE BÖYLELERİ VARSA ONLARLA YOL YÜRÜMEYİZ

Biz eserlerimizle konuşuyoruz, anamuhalefet gibi yalanlarla değil. Bu anamuhalefet rahatsız oluyor, İstanbul’a belediye başkanı olduğumda, musluklarında su akman, dağ gibi çöpleri olan bir İstanbul’u CHP’den almıştım. Siz kaçacaksınız, biz kovalayacağız. Partimde de bu tür arkadaşlar varsa, onlarla da yol yürümeyiz.

TÜRKİYE YANSA BUNLARIN UMRUNDA DEĞİL

Üç kez belediye başkanlığı yapan arkadaşlarımızın başarılı olanlarını farklı yerlere kaydırdık. Türkiye’de belediyeciliği yüksek standartlara biz taşıdık. 31 Mart’ta daha yüksek oranda bir belediye milletimiz tarafından tercih edilecektir.CHP tek parti döneminden beri projeden, hizmetten uzak bir anlayışla ülkemiz siyasetini zehirlemiştir. Bunların belediyesinde başarılı yönetim kadrosu göremezsiniz. Belirli kesimler kurdukları düzeni korumak isterler. Ankara’da Çankaya, İstanbul’da Kadıköy, Şişli, Beşiktaş gibi seçim sonuçlarına bakın. Hiçbirinin ülke gerçekleriyle ilgisi yoktur. Türkiye yansa da bunların umurunda değildir. Ama buradaki seçmenler, ülke pastasını yiyenlerden oluşuyor. Bu ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız bilir ki, CHP’nin yönettiği bu semtler bu seviyeye büyükşehirin yatırımları sayesinde gelmiştir.

Mazoot
Yorumlar
Loading...