Bodrum Haber
Yerel 2

CHP GENEL MERKEZİ KOCADON’A ”BAŞKANLIĞA DEVAM” MI DEDİ?

0 88

Bodrum, Mehmet Kocadon’un Ankara’daki temaslarının yankılarını konuşurken, CHP genel merkezi kulislerinden yeni bir bilgi edinildi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen ancak aday gösterilmeyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a MHP’den teklif götürüldüğü ileri sürüldü. Bunun üzerine Genel Başkan Yardımıcısı Oğuz Kaan Salıcı, önceki gün parti okulunda Kocadon’la 40 dakika görüştü. Burada Salıcı’nın Mehmet Kocadon’a teklifi sorduğu ve partide bir dönem daha Bodrum Belediye Başkanlığı görevinde bulunmasını söylediği öğrenildi. Mehmet Kocadon’un da CHP’de siyaset yapmak istediğini söylediği ve düşünmek için süre istediği kaydedildi.

Bu arada gercekgundem.com sitesinin haberine göre Kocadon cuma günü ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun makamına davet edildi. Kılıçdaroğlu burada Kocadon’la baş başa görüştü. CHP’li başkanı dinleyen Kılıçdaroğlu’nun Kocadon’a “Görevinizi sürdürmenizi istiyoruz” dediği öğrenildi. Kocadon’un da görüşmenin ardından arkadaşlarıyla durum değerlendirmesi yaptığı ve gelişmeleri aktardığı belirtildi. Kocadon’un çalışma arkadaşlarına “Kaldığımız yerden devam edeceğiz” dediği belirtildi.

Öte yandan CHP Genel Merkezi’nin Bodrum’da adaylık başvurusunda bulunan sekiz adayı da pazar günü genel merkeze davet ettiği öğrenildi.

Mazoot
Yorumlar
Loading...