Bodrum Muğla Haberleri

Ak Parti Muğla İl Kadın Kolları 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle etkinlik düzenledi

Bodrum Yerel Haber

Ak Parti Muğla İl Kadın Kolları 4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle etkinlik düzenledi.

Ak Parti İl Kadın kolları başkanı Ümmühan Toksöz, Menteşe ilçe kadın kolları başkanı Binnaz Uyanık, Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır’ın eşi Bedia Hıdır ve kadın kolları  yönetim kurulu üyelerinin katıldığı etkinlik, Menteşe Sağlıklı Yaşam Merkezinde gerçekleşti.

Etkinlikte, yeni açılan sağlık merkezini gezen kadın kolları başkanı Toksöz ve beraberindekiler, Dr Burcu Özkaya Bedir tarafından verilen eğitime de katıldılar.  

Program sonrası kısa bir açıklama yapan Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz şöyle konuştu.

           “ 4 Şubat Dünya Kanser Günü olması sebebiyle program düzenledik. Bu kapsamda  Dr Burcu Hanımdan Kanser Erken Teşhis ve Tarama hizmetleri , aile ve bireysel danışmanlık, çocuk gelişimi danışmanlığı, sosyal hizmet danışmanlığı, aile planlaması danışmanlığı, beslenme danışmanlığı, fiziksel aktivite danışmanlığı, diş polikliniği ve sigara bırakma polikliniği hizmetleri hakkında bilgi aldık dedi.

Toksöz  açıklamasın şöyle devam etti. “Tüm vatandaşlarımızı kanser konusunda daha duyarlı olmaya , zaman zaman sağlık taramalarından geçmeye davet ediyorum . Biliyorsunuz ki sağlıklı bir toplum ancak sağlıklı anneler ile mümkün olacaktır. Başta kadınlarımız olmak üzere toplumumuzda  bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu vesile ile arkadaşlarımızla beraber buradayız dedi.

          Program kadın kolları üyelerinin sağlık taramasının ardından sona erdi.

Aras
Yorumlar
Loading...