AK Parti Muğla İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi. 

Yüksel Ünver

0 78

AK Parti Muğla İl Danışma Meclisi Toplantısı Gerçekleştirildi. 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Salonu’nda gerçekleştirilen İl Danışma Meclisi Toplantısına, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Parti İlçe başkanları, partili belediye başkanlarının yanı sıra, Partililer ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu , İstiklal Marşı ve Kur’an tilaveti ile başlayan AK Parti Muğla İl Danışma Meclisi Toplantısı da, Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe destek amaçlı asker selamı verildi. 

AK Parti Muğla İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda bir konuşma yapan Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, partinin kongre süreci, Muğla’ya yapılan ve yapılacak olan yatırımlar ve CHP hakkında söylemlerde bulundu. İl Başkanı Mete konuşmasında șu ifadelere yer verdi:

“Cumhuriyetimizin  kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ vefatının 81. Yılında rahmetle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  kendisinin de söylediği değerli sözlerden bir tanesi ‘Benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktır ama Türkiye cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözüyle de aslında açıkça belirttiği üzere Atatürkçü olmak ona bağlı kalmak onunla ilgili methiyeler düzmek değil, Atatürkçü olmak onun hedef göstermiş olduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartmak için çalışmak demektir. 

Dolayısıyla bunu en güzel yapan da Ak Parti’dir. Ben bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve 1071 yılında Anadolu topraklarını bu millete vatan eden o günden bugüne kadar vatan için canlarını feda eden bütün gaziler ve şehitlerimize bir kez daha Allahtan rahmet diliyor ve huzurlarınıza da minnetle anıyorum.

 Arkadaşlar 7 Eylül tarihinde kongre sürecimiz başladı ama zaman içerisinde açıklanan tarihlerden gördük ki oldukça uzun bir zaman içerisinde yayılan bu süreçte aslında olağan büyük kongremiz yine daha önceden düşünülen tarihte olacak. 

 Süreç 7 Eylül’de başladı. 29 Kasım tarihinde delege seçimleri başlayacak. 29 kasım da başlayacak olan bu delege seçimi de 15 aralığa kadar devam edecek. Öncelikle bu kongre sürecimizin partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Ardından bu delege seçimlerin de tabi önceki delege seçimlerin de olduğundan biraz daha farklı olacak. Başta hepimizin huzurunda burada ilan etmek istiyorum. İl Başkanlığı  olarak hepinize mesaj göndereceğiz. Hangi ilçede, hangi mahallede, o ilçede o gün nerelere, daha doğrusu hangi saatlerde delege seçimi olduğunu sizlere duyuracağız.

Yorumlar
Loading...