- Advertisement -

Hasta Hakları Günü

Bodrum Yerel Haber

0 52

Hasta Hakları Günü

Konunun önemi  hakkında bilgi aldılar. Ardından poliklinikleri gezen Kadın Kolları hastalarla sohbet ederek Hasta Hakları konusunda konuştular.

Kadın Kolları Başkanı Şennar Vural Atıgan “Hasta haklarınızın ihmal edildiğini düşünüyorsanız  Sağlık Bakanlığının ALO 184 SABİM Hattını arayın. Hasta hakları, esas olarak insan hak ve değerlerinin sağlık hizmetlerine uygulanmasıdır. Hasta hakları, iyi hekimlik ve temel insan haklarından ayrı tutulamaz. Herkes için eşit, nitelikli, ulaşılabilir ve ücretsiz sağlık tıp mesleğinin hastalarına sağlamaya çalıştığı temel haklardır. Hasta hakları günü olması sebebiyle bilmediğimiz ya da unuttuğumuz hasta haklarını, hasta yakınlarına ve hastalara bir kez daha anlattık. Bu konuda Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Ahmet Mutlu Arıcı, Başhekim Yardımcısı Sayın Op. Dr. Niyazi Taşkıran ve Hasta Hakları Sorumlusu Funda Karakaş hanıma duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini belirten Marmaris Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Mutlu Arıcı” Biz Marmaris Devlet Hastanesi olarak hasta hakları konusunda tüm ekip olarak çok hassas davranıyoruz. Hasta Haklarının temel amacı, sağlık hizmetlerinden yararlanan kişilerin desteklenmesi, güçlendirilmesi ve böylelikle hizmet kalitesini artırarak sağlığın geliştirilmesidir. Önceliğimizin İnsan olduğu bu önemli mesleği yaparken, bizler esasında sizlerin hastanesinde sizlere yalnızca hizmet etmek için çalışıyoruz.”diyerek her türlü şikayet için birebir kendisinin çözüm için hazır olduğunu bildirdi.

Yorumlar
Loading...