Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) tarafından sağlıklı yaşamak ve obeziteye hayır demek için bisiklet sürme etkinliği düzenliyor. 

JCI Türkiye tarafından 12 ayrı şehirde 23 noktada gerçekleştirilecek etkinliğin bir ayağı da Bodrum’da gerçekleştirilecek. Bodrum JCI üyeleri tarafından organize edilen etkinlik Pazar günü saat 13.00’de Bodrum Belediye Meydanından start alacak. Neyzen Tevfik Caddesi üzerinden Değirmenler Mevkine kadar sürecek olan etkinliğe bütün Bodrumlular davet ediliyor.”Sağlık için Bas Pedala” sloganı ile 22 Mayıs Dünya Obezite Günü’nde takım elbise/business giyinerek bisiklete binip, farkındalık yaratmak amacıyla “İŞ’TE BİSİKLET” projesinin amacı; ülkemizde ve dünyada Obezite kavramına dair toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırmak. Etkinlik hakkında açıklamada bulunan JCI Bodrum 2016 dönem başkanı Ozan Vurucular “Obezite kavramına farkındalık oluşturmak için buluşuyoruz. Bisikletlerimizi alıyoruz, takım elbiselerimizi giyiyoruz ve Bodrum olarak obeziteye hayır diyoruz” dedi.

Düzenlecek ekinlikle, Birleşmiş Milletler’in 192 ülkede gerçekleştirdiği anket sonrası belirlenen ve 2015-2030 yılları arasında ulaşılması hedeflenen Sürdürülebilir Global Kalkınma Hedefleri’nden ‘İnsanların sağlıklı bir yaşam sürmelerini ve her yaşta herkesin refahını sağlamak’ amacının gerçekleşmesine katkı sağlamak hedefleniyor.

 

Loading...