Bodrum Haberleri
mzt

2016 CFM – BAYK KIŞ TROFESİNDE BÜYÜK FİNAL

0 94

CFM Soğutma ve Otomasyon ana sponsorluğunda ve Milta Bodrum Marina işbirliği ile Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü tarafından düzenlenen 2016 CFM – BAYK Kış Trofesi’nin VII. Ayağı 21 – 22 Mayıs tarihlerinde 44 teknenin katılımı ile gerçekleşti.

7. Ayaktan detaylar;
Cumartesi sabahı 130 dereceden alınan 30 knot kuvvetindeki rüzgar günün karada tamamlanacağının habercisiyken, Yelkenciler ve Yarış Kurulu final haftasında planlanan yarış sayısını gerçekleştirmek umuduyla bekleyişe başladı. Rüzgar şiddetinin 27 knot altına düşmediği günde 15:30 itibariyle komite botunda tehir altı aydın bayrağı toka edildi.
Cumartesi akşamı gerçekleştirilen törende 6. Ayak ödüllerinin yanı sıra Trio Trofe 4. Ayak ve Trio Trofe overall ödülleri sahipleriyle buluştu. Geleneksel hale gelen Cfm Soğutma ve Otomasyon sponsorluğundaki çekiliş ödülleri de 3 şanslı Yelkenciye takdim edildi.
Pazar sabahı yapılan briefing sonrasında planlanan start saati olan 11:00 da ilk start düdüğü IRC B ve Destek Sınıfı için verildi. Trofenin son yarışını Bodrum start – Kurtburnu sancakta –  Köçek Adası iskelede – Kurtburnu şamandırası iskelede – Bodrum finiş olarak tamamlayan sınıflar, 15:30 da karaya dönüş yaptı.
IRC A sınıfı günü 2 turdan oluşan 2 adet sosis rota ile tamamlarken,  IRC A0-A1-A2 ve IRC A3-A4 grupları ayrı ayrı start aldı.

Pazar akşamı Milta Bodrum Marina Sit alanında 7. Ayak ve Kapanış töreni gerçekleştirildi. Yelkenciler ve Yelken Severler tarafından tam not alınan törende; 7. Ayak ve Trofe overall kupaları sahipleriyle buluştu. Overall sınıf birincilerinin ayrıca kazandığı elektrikli scooter ödüllerinin takdim edildiği gecede yılın son ceket çekilişi de yapıldı. Coşkulu ve keyifli geçen tören boyunca eğlenen Yelkenciler 2017’de buluşmak üzere sözleşerek ayrıldılar.

CFM HAKKINDA:CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş. Endüstriyel soğutma, Klimatizasyon ve Perakende sektöründe;  Soğutma ve otomasyon  çözümleri, BMS çözümleri, Mühendislik Proje ve Süpervizörlük, Yüksek teknoloji soğutma kompresörleriyle birlikte soğutma ekipmanları sistem projelendirmesi ve tedariki, Kontrol algoritmaları ve  yazılımların geliştirilmesi, kontrol donanım tedariki, Adyabatik-İzotermal nemlendiriciler ve nemlendirme çözümleri konularında Türkiye, Türki Cumhuriyetleri  ve MENA bölgelerinde lider  bir firmadır.
CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş. sektöründe Türkiye’nin en ge­niş marka ve hizmet ağına sahip şirketidir; HVAC/R alanında dünya pazarında lider konumunda olan Carel, EmersonClimate, Copeland, AlcoControls, Vilter, S&P  firmalarının  exclusive distribütörüdür, bu ürünlerin ana dağıtım ve lojistik üslerinin yönetimi CFM tarafından yapılmaktadır.
CFM Soğutma ve Otomasyon A.Ş. sosyal sorumluluk projelerinin gönüllü bir parçasıdır; Tüm mühendislik faaliyetlerinde enerji verimliliğinin artırılması ve çevrenin korunması için AR-GE faaliyetlerinde bulunur, gelişmiş test laboratuvarları vardır. Üniversite laboratuvarlarının teknolojik gelişimleri için bağışlarda bulunur. Çevre bilincinin artırılması, özellikle deniz ve deniz sporlarının sevdirilmesi için bir çok kulüp ve yelken okullarına destek ve katkılarda bulunur. Ayrıca çevreci spor faaliyetlerine sponsorluklar sağlar.

mzt
Yorumlar
Loading...
%d blogcu bunu beğendi: