Bodrumlu yelkenciler Tekirdağ’da düzenlenen 2. Uluslararası Rodosto Kupasından birinciliklerle dönüyor.

Tekirdağ’ın Sülaymanpaşa ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Rodosto Kupasına 4 ülke 22 kulüpten 217 sporcu katılırken, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Takımından optimist sınıfında kızlarda Nilüfer Aldinç, erkeklerde ise Kemal Ege Özgün birinci oldu.

2. Rodosto Kupası, Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu Tekirdağ Yelken İl Temsilciği ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliğinde 21-24 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilirken, Tekirdağ Yelken kulübü önünden denize açılan yelkenciler 3 gün boyunca birbirleriyle kıyasıya yarışırken B.B. Bodrumspor yelken takımından Şimal Sarılar Laser 4.7 kızlarda ikinci, Elif Lena Kısa optimist junior kızlarda üçüncü ve Ataberk Erbaktaş optimist erkekler sınıfında sekizinci oldu.

2. Rodosto Kupasında dereceye giren diğer sporcular ise sınıflarına göre şu şekilde;

Optimist erkekler sınıfında;

1. Kemal Ege Özgün (Bodrumspor), 2. Emre Yılmaz (Ferdi), 3. Hüseyin Alp Çökmez( Sinop Karadeniz Yelken), 4. Berke Burhan Gündüz (Galatasaray), 5. Demir Dirik (Çeşme Yelken), 6. Arda Göreci ( İstanbul Yelken), 7. Ege Batmaz ( Sinop Karadeniz Yelken), 8. Ataberk Erbektaş (Bodrumspor), 9. Denis Dhaese ( Urla Yelken), 10. Bilge Kaan Kökten (Sinop Karadeniz Yelken).

Optimist kızlar sınıfında;

1. Nilüfer Aldinç ( Bodrumspor), 2. Zülal Alev Erkan ( Tekirdağ Yelken), 3. Diana Markova ( Nesebar 2000 Bulgaristan)

Optmist Junior Erkekler sınıfında;

1. Bulut Çanakçı (İstanbul Yelken), 2. Kuzey Kumlalı (Göztepe), 3. Yaman Aktolun (Çeşme), 4. Mustafacan Öztuncel (Urla Yelken), 5. Ateş Varol (Galatasaray)

Optimist Junior Kızlarda;

1. Sinem Kalaycı (Sinop Karadeniz Yelken), 2. İlayda Şen (Tekirdağ Yelken), 3. Elif Lena Kısa (Bodrumspor)

Birinci Cherry Club Kupası;

1. Arda Göreci (İstanbul Yelken), 2. Emre Yılmaz ( Ferdi), 3. Denis Dhaese ( Urla Yelken)

Laser 4.7 Overall;

1. Ege Turan (Şişecam Çayırova), 2. Esma Adalı ( Sinop Karadeniz Yelken), 3. Neagu Petru ( Electria Bucuresti Romanya)

Laser 4.7 Kızlar;

1. Esma Adalı ( Sinop Karadeniz), 2. Şimal Sarılar (Bodrumspor), 3. Gulamova Madina ( Kırgızistan Yelken)

Laser 4.7 Junior;

1. Esma Adalı (Sinop Karadeniz), 2. Neagu Petru ( Electria Bucuresti Romanya), 3. Tan Poyraz Sencer ( Sinop Karadeniz)

Laser Radial Overall;

1. Ayşenur Orhan ( Tekirdağ Yelken), 2. Buket Aslan ( İÇDAŞ), 3. Hilal Özsoy ( İÇDAŞ)

Laser Radial Kızlar;

Ayşenur Orhan (Tekirdağ Yelken)

Romanya, Kırgızistan, Bulgaristan ve Türkiye’deki 22 kulüpten 217 sporcunun katıldığı 2. Rodosto Kupası’nda dereceye girenler saat 18.00’da ödüllerini Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat’ı

Loading...