Bodrum Haberleri
mzt

ALMANYA’DAN BODRUM’A UÇUŞLAR BAŞLADI

0 113

TAV’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Milas-Bodrum Havalimanı, Alman havayolu şirketi Germanwing’in ilk Köln uçuşunu karşıladı. Köln‘den bugün saat 09.30’da Airbus A319 ile Bodrum‘a 112 yolcu geldi.

Yolcular ve uçuş ekibi, TAV Milas-Bodrum yetkilileriyle kutlama kokteyline katıldı. Milas-Bodrum’a ilk kez uçuş düzenleyen Germanwings‘in Köln seferleri, haftada bir kez pazar günleri yapılacak.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Milas-Bodrum Havalimanı, uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Alman havayolu şirketi Germanwings, Köln‘den Bodrum‘a her pazar uçuş gerçekleştirecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Milas Bodrum İşletme Koordinatörü İclal Kayaoğlu, “Türkiye’nin ve bölgenin gözde turizm merkezi Bodrum‘un tanıtılması ve özellikle yurt dışı direkt uçuşların artırılması için yerel yönetim ve STK’larla yoğun iş birliği içinde çalışıyoruz. Son olarak Germanwings‘in Köln seferlerine ev sahipliği yapmaya başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Uçuş ağımızı büyüterek bölge turizmini desteklemeye devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Germanwings, 5 Haziran-23 Ekim tarihleri arasında Milas-Bodrum ile Köln arasında her hafta pazar günü karşılıklı direkt uçuşlar düzenleyecek.

Milas-Bodrum Havalimanı’ndan iç ve dış hatlarda toplam 50 havayolu şirketiyle 25 ülkede 79 destinasyona uçuş gerçekleşiyor. Milas-Bodrum Havalimanı, 2015 yılında 3,9 milyon yolcuya hizmet sunarken 26 binden fazla uçuşa ev sahipliği yaptı.

mzt
Yorumlar
Loading...
%d blogcu bunu beğendi: