Bodrum’da Oyunu Kullanan Denize Koştu

Bodrum'da Oyunu Kullanan Denize Koştu

0 310

Oyunu Kullanan Denize Koştu

Bodrum’da sabahın erken saatlerinden itibaren oylarını kullananlar, vatandaşlık görevlerini yerine getirmenin huzuruyla denize akın etti.

Bodrum’da oylarını kullanan vatandaşlar, sıcak havanın keyfini denizde çıkardı.Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandık başına giden seçmen, oy kullandıktan sonra denize koştu. Hava sıcaklığının 32 dereceye kadar yükseldiği Bodrum, Marmaris, Ula, Fethiye, Ortaca ve Datça’da sahiller doldu. Bodrum sahilindeki kafe ve plajları dolduran yerli ve yabancı turistler, güneşlenip kitap okuma imkanı buldu. Bodrumdaki bazı vatandaşlar plajda top oynamayı tercih ederken bazıları iskele  üzerinden denize atladı. Bazı aileler de ormanlık alanda piknik yaptı.

Arkadaşları ile sabah saatlerinde vatandaşlık görevini yerine getirerek oy kullandıklarını belirten Yıldıray Sözen, “Sabah erkenden vatandaşlık görevimi yerine getirerek oy kullandım. Sıcak havayı fırsat bilerek arkadaşlarımla Kumbahçede denize giriyorum.” dedi.

Sabah saatlerinde ilçe halkı oy kullanacakları okullara giderken  Oyunu kullanan vatandaşlar denize girdi. Halk Plajı, odrum plajlarındaki yoğunluğu yabancı turistler oluşturdu. Ancak saatler ilerlediğinde artan yoğunluğa oylarını kullanıp denize koşan yerliler de katıldı.

Hava sıcaklığının 35, deniz suyunun ise 25 derece ölçüldüğü ilçede, sahilde güneşlenen turistler, sık sık denize girerek serinlemeye çalıştı. Plajda güneşlenenlerin yanı sıra denize girerek serinleyen turistlerden bazıları, su sporları yaptı.

Adrenalin sevenler paraşütle uçmayı ve jet ski yapmayı tercih etti. Bodrum’daki bazı motoryat ve yelkenli yat sahipleri de alargada deniz ve güneşin keyfini sürdü. Oylarını kullanarak öğlen saatlerinden itibaren deniz kıyısına gelmeye başlayan vatandaşlar, plajlardaki yoğunluğun artmasına neden oldu.

Bodrum’un Kumbahçe sahili başta olmak üzere, Paşatarlası, Torba, Gümbet ve Bitez sahilleri de sıcak havayla hareketlendi. Sabah saatlerinde oylarını kullanan vatandaşlar öğleden sonra güneşin ve güzel havanın keyfini sürdü.

 

Yorumlar
Loading...