KANADA İSTANBUL BAŞKONSOLOSU ULRİC SHANNON: “TÜRKİYE’YE GÜVENİYORUZ”

İstanbul Ulus’taki Kanada Okulları’nı ziyaret eden Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon, Türkiye’ye güvendiklerini belirterek, “Kanadalı şirketler Türkiye’deki yatırımlarına kararlılıkla devam ediyor” dedi.

Kanada Okulları, Türkiye’deki büyümesine devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Levent ve Çamlıca anaokullarını açarak Türkiye’ye giriş yapan Kanada Okulları, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nda İstanbul Ulus Kampüsü’nde açılacak olan anaokulu ve ilkokulunda öğrencilerini kabul etmeye hazırlanıyor. Kanada Büyükelçisi John T. Holmes ile Kanada İstanbul Başkonsolosluğu’na atanan Ulric Shannon, Ulus’taki Kanada Okulları’nı ziyaret ederek, Kanada Okulları Türkiye Direktörü Ayşen Karşit’ten çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Türkiye’ye güvendiklerini ve Türkiye’deki gündemin hızlı bir şekilde normalleştiğini ifade eden Kanada İstanbul Başkonsolosu Ulric Shannon, “Kanadalı şirketler Türkiye’deki yatırımlarına kararlılıkla devam ediyor. Eğitim alanında dünyanın en başarılı ülkeleri arasında en üst sıralarda yer alan Kanada ile Türkiye arasında eğitim alanındaki işbirliklerinin de artarak devam edecek olmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Çok sayıda Kanadalı öğretmen Türkiye’ye geliyor ve gelmeye devam edecek” dedi.

Anaokulundan sonra ilk defa ilkokul açarak Türkiye’ye olan güvenini gösteren Kanada Okulları’nın Türkiye Direktörü Ayşen Karşit ise, okul öncesinden başlayıp lise son sınıfa kadar devam edecek bir eğitim yapısı kurma hedefleri olduğunu söyledi. Karşit, önümüzdeki iki yıl içinde İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakalarında iki okul daha açarak beş okula ulaşmayı planladıklarını anlattı.

Loading...